IMDB Puanı:  5,5 (10 üzerinden)

Filmin Orjinal Adı: Wrong Turn 2
Türkçe Adı: Korku Kapanı 2

Tür : Korku
Gösterim Tarihi : 9 October 2007 (USA)
Yönetmen : Joe Lynch
Senaryo : Turi MeyerAl Septien
Yapım :  ABD , 2007
Oyuncular:  Erica Leerhsen , Henry Rollins , Texas Battle , Aleksa Palladino

Yorum:

Serinin ikinci filmiyle karşı karşıyayız.

Hemen hemen ilkinin aynısı gibi görünse de aslında bazı değişiklikler var. Ancak sanırım bu değişiklikler genel itibariyle beğenilmemiş. Zira Wrong Turn 1’in imdb puanı 6 iken Wrong Turn 2’nin puanı 5,5. Peki ama neden? Bunu daha sonra konuşacağız şimdi hemen filme geçelim:

Oyunculuklar vasat.

Evet çok düz ve basit konuştum galiba ama öyle, filmde çok fazla oyunculuk ihtiyacı olan sahne yok, olanlarda ise durumu kurtarabilen bir kadro var, bunun haricinde oyunculuktan bahsedilecek bir olay yok.

Film çekimleri güzel olmuş, enteresan ölümler, parçalanmalar falan var.  Mekanlar ise birinci filmin devamı niteliğinde.

İşte geldik senaryoya; korku filmini korku öğesi bazından inceleyecek olursak, ben bu tip filmlerde korkmuyorum zaten.  Adamın biri gelip “bööö” yapınca korkmuyorum hacı ne yapayım? Ancak ilk filmde ben ve benim gibi izleyicilerde merak uyandıran “nası yaşıyo lan bunlar” sorusuna biraz yanıt verilmiş bu filmde. Evleri, nasıl yemek yedikleri, nasıl doğurdukları bile var. İşte bu nedenle bence çok güzel olmuş. Benim gözümde bu filmin puanını arttırır, ancak az önce de bahsettiğim gibi, imdb’de bi düşüşe neden olmuş.

Filmin son sahnesi “3 geliyor 3” der cinsten, hatta konu bile belli sanki, yeni bir “28 Gün Sonra” mı geliyor ne? Zira o bitiş ona dalalet.

Şimdi de gelelim şu puan düşüşü mevzusuna:

Açıkçası ben biraz haksız görüyorum bu puan düşüklüğünü, zaten Wrong Turn serisi size pek bir şey vaadetmez. Örneğin Al Pacino yoktur, Robert De Niro yoktur ya da ne bileyim yazarı J.R.R.Tolkien değildir. Beklediğiniz neydi de bulamadınız ki? Birincisinin ardından nasıl bir değişiklik yapılabilirdi ki? Konu belli işte, bunun üzerine gitmek zorunda olduklarına göre de ikinci film için olabilecek en iyi filmlerden birisi budur.

Şu bizim meşhur Keloğlan hikayesinin yeniden film yapılacağını söylediklerinde çok umutlanmıştım. Aradan bir süre geçti ve oynayacak oyuncular açıklandı: Mehmet Ali Erbil, Özcan Deniz, Petek Dinçöz… O an karar verdim ki mümkün değil güzel bir film olamaz. Neden? Çünkü bu oyuncularla en fazla hangi filmi çekebilirsin ki? Diğer yandan başka bir soru geldi aklıma; elimde gerçekten adam gibi bir senaryo olsa, adam gibi de bir film çekmek istesem, bu oyuncuları mı seçerdim? Tabii ki hayır. Demek ki bu film boktan bir film olacaktır diye düşündüm. Peki ne oldu? Pekçok arkadaşım filmin yarısında sinemadan ayrılmış. Ben televizyonda izledim ve karar verdim ki dünyanın belki de en dandik filmi.

Özetle konuyu şuraya bağlıyorum; Wrong Turn 2’nin nasıl bir film olacağı zaten belliydi. İlki nasıldı ki ikincisi ne olsun? Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur demiş ya atalarımız heh işte öyle yani. Özetle çok çok iyi bir korku filmi değil. Korku filmlerine yeni bir bakış açısı getiren, çığır açan bir korku filmi değil. Ancak kötü de değil. İlk film gibi işte, aslında bu kadar yoruma bile gerek yoktu, sadece bir cümle ile “ilk film kadar iyi, ilk film kadar kötü, ilk film kadar orta” yazıp bıraksaymışım ancak öyle olmuyor işte, başlayınca duramıyor insan, hele bi de ağız ishali olunca hiç olmuyor o iş.

Kişisel Puan: 6

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s